Oturma odası

Hayallerinizdeki oturma odasına kavuşun

Oturma odası evinizin en çok kullanılan odasıdır. Bu yüzden rahat, sakin ve fonksiyonel olması çok önemlidir. Pek çok oturma odası fikrinin arasından sizin için hangisinin en uygun olduğunu bulmak biraz zorlayıcı olabilir.

Eğer çeşitli oturma odası stilleri arasında kaybolduysanız vidaXL elinizden tutabilir. Oturma odanızı bir üst seviyeye taşımanıza yardım edecek en iyi mobilyaları ve dekorasyon ürünlerini sizin için bir araya getirdik. Alışverişe başlamadan önce oturma odanızın boyutlarını bilmelisiniz. Bir mobilya almadan önce odanıza uyup uymayacağından emin olmak için mutlaka oda ölçülerini hesaba katın.

Odanızı kişiselleştirmek için güzel dekorasyonlardan faydalanın. Hoşunuza giden stiller arasından seçim yapın ve aksesuarlarla odanızı aydınlatın. vidaXL’de aklınıza gelebilecek her ürünü bulabilirsiniz. Ürünlerin yanı sıra sizin için harika dekorasyon önerileri de sunuyoruz. Haydi birlikte göz atalım.

 

Temel oturma odası mobilyaları

Oturma odanızı dekore ederken pek çok popüler stil ile karşılaşacaksınız. vidaXL olarak evinizi dekore etmenin eğlenceli bir iş olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple farklı oturma odası dekorasyonları ile ilgili fikirlerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle, yorucu bir iş gününden sonra ailecek vakit geçirebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz bir oda tasarlamaya odaklanın. Bunun için öncelikle büyük mobilyaları seçerek başlayabilirsiniz. Örneğin 2 veya 3 kişilik geniş kanepeler ya da divanlar ile bu işi halledebilirsiniz. Oturma odanız küçükse 2 kişilik, büyükse 3 kişilik bir kanepe ideal olacaktır. Her ikisi de hem az yer kaplar hem de aradığınız konforu size sunar. Ayrıca salonunuzda diğer mobilyalara da yer kalır.

Kendinizi gri ya da beyaz renkli klasik divanlarla kısıtlamayın. Biraz yaratıcı olun! Kendinize özgü stili ortaya koymak için farklı renklerden, kumaş türlerinden ve desenlerden yararlanabilirsiniz. vidaXL’de aklınızdaki tasarım, şekil ya da renk ne olursa olsun aradığınız muhteşem divan ya da kanepeyi mutlaka bulacaksınız.

Kanepelerin yanı sıra bir oturma odasında sehpa ve koltuk da bulunmalıdır. Burada farklı stillerde yan sehpalar, kahve sehpaları, orta sehpalar ve koltuklar bulabilirsiniz. Modernden retroya, İskandinav’dan endüstriyele aradığınız tarz her neyse vidaXL’de… Sevdiğiniz stile karar verin ve odanızı o stilde dekore edin.

 

En iyi oturma odası dekorasyonu fikirleri

vidaXL’de hayallerinizdeki oturma odası için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulabilirsiniz. Hem stilinize hem de saklama ihtiyaçlarınıza uygun sınırsız dekorasyon çözümlerimize mutlaka göz atın. Mesela kitaplarınızı ya da anı eşyalarınızı sergilemek için raflı kitaplıklarımıza ya da duvara monte duvar raflarımıza hemen bakabilirsiniz.

Ailecek televizyon izlemenin tadını çıkarmak için hoş bir televizyon izleme alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için klasik bir TV sehpası, modern bir TV ünitesi ya da ev sinema sisteminize uygun daha büyük bir televizyon ünitesi seçebilirsiniz. Ekstra oturma yerine ihtiyacınız olduğunda renkli puflardan yararlanabilirsiniz. Pufları aynı zamanda dekoratif eşya olarak da kullanmanız mümkün.

Oturma odanızın zeminini de unutmayın. Hoş bir halı ya da kilim kullanarak salonunuzun sıcak ve huzurlu görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak doğru rengi seçtiğinize emin olmalısınız. Halı ve kilim alırken uyumlu renk seçimi gerçekten önemlidir. Neyse ki vidaXL halı ve kilimlerinde her tür renk, doku ve malzeme seçeneği mevcut.

 

Oturma odası dekorasyonu için 5 faydalı ipucu

  • Kanepe ve divanlarınızı dekore etmek için yastık, minder ve kırlentleri kullanın. Bu ürünler hem rahat hem de şıktır.
  • Oturma odanızda güzel bir atmosfer yakalamak için ışıklandırma çok önemlidir. Tavsiyemiz her zaman sıcak ışık kullanılması yönünde. Süslü tavan lambaları ile birlikte masa lambası ve ayaklı lamba da kullanabilirsiniz.
  • Oturma odanıza doğallık katın. Oturma odanızda doğal bir görünüm için bitki kullanın. Tercihinize göre yapay ya da gerçek bitki kullanabilirsiniz.
  • Duvar dekorasyonunu unutmayın. Divanınızın arkasındaki duvara büyük bir resim ya da tablo asabilir ya da bir duvarı resim çerçeveleri ile süsleyebilirsiniz.
  • Duvarlardan birini dikkat çekici şekilde cesur bir renge boyayın ve daha yumuşak tonlardaki mobilyalarla dengeleyin.
Daha fazla gör Daha az gör
keyboard_arrow_left Anasayfaya geri dön
(0 Sonuç)

Tekrar deneyelim

1

Aramanızın yazılışını kontrol edin

2

Aramanız için daha az kelime kullanın